İlaçlarını yutmakta zorluk çekenler için en etkin çözüm

İlaç yutmak oldukça zor olabilir. On kişiden en az üçü bu sorunla karşılaşmakta ve bu sorun sadece çocukları ve yaşlıları ilgilendirmiyor. Bu sorun her yaştaki kadın ve erkeği etkiler. Yutma zorluğu bir hastalıkla ilgilide olabilir. Örneğin boğaz ağrısı veya ağız içindeki ağrı yutmayı özellikle zorlaştırabilir.
Çoğu kez ilaç alım sorunlarına neden olan ilacın kendisidir. Tabletler ve kapsüller bazen hoş olmayan, kötü bir tada sahiptirler ve boyutları büyük olabilir. Bu durum, özellikle ilaçlar düzenli olarak alınması gerekiyorsa ya da aynı anda çok sayıda ilaç alınması gerekiyorsa bir problem olabilir. Tabletleri çiğnemekte ağızda kötü bir tat verir. Bu nedenle herkes ilaçlarını bir bardak su ile kolayca yutamaz.
 
Bütün bu ilaç alım sorunları nedeniyle insanlar genellikle ilaçlarını almıyor ya da ilaç kapsüllerini açıyor veya tabletleri eziyorlar. Genellikle de doktorlarına veya eczacılarına bu durumu söylemiyorlar. Bu durum bazen çok tehlikeli olabilir. İnsanlar sıklıkla tabletlerini yutmak için yoğurt, reçel vb. tatlıları kullanmaya çalışıyorlar. Yoğurt gibi gıdalarla birlikte ilaç almak, alınan ilacın etkisini ciddi şekilde değiştirebilir.
Gloup, ilaç alım sorunu yaşayan 2 yaşından büyük tüm hastaların ilaçlarını yutmasına yardımcı olan ilk üründür. Etkili olduğu kadar pratik bir çözümdür.
 
Gloup® ürünü, katı ilaçları yutmayı kolaylaştıran patentli bir jeldir. Jel kendisi tek başına bir çözüm değildir ancak aldığınız ilaç ile kombinasyon halinde çok etkilidir!