Gloup nasıl çalışır?

Brisbane Üniversitesi'nde yapılan yukarıdaki testlere dayanarak, ilaçların Gloup ile alımının suyla alımı kadar güvenli olduğunu belirtebiliriz. Kullanılan ilaçlar ile Gloup arasında bilinen herhangi bir etkileşim yoktur, bunun nasıl çalıştığını aşağıda açıklayacağız:
 
Gloup'un iki ana bileşeni Karragenan ve Maltodekstrindir. Birlikte Gloup-ilaç/ilaçlar karışımının hastanın ağzında dağılmadan kalmasını ve böylece ilaç/ilaçların tek ilaç gibi yutulmasını sağlarlar. Bu iki bileşen aynı zamanda Gloup-ilaç/ilaçları karışımını kayganlaştırarak ağızdan mideye kolayca taşınmasını sağlar ve bu durum ilaçların özofagusta (yemek borusunda) durma süresini kısaltarak değişime uğramasını azaltır.
 
Gloup-ilaç/ilaçlar karışımı mideye girdikten sonra hemen ayrılacaktır. Gloup ta bulunan karragenan bileşeni, asitli mide sıvıları ile karşılaştığında dayanıklılığını kaybeder ve hızlı bir şekilde parçalanır. Diğer bir deyişle Gloup-ilaç/ilaçlar karışımı mideye ulaştığında Gloup hızla parçalanır ve ilaçlar hiçbir değişime uğramadan serbest kalarak vücutta emilim için hazır olur.
 
Gloup'un bir diğer bileşeni de Sitrik Asittir. Yutma güçlüğü çeken hastaların çoğunda ağız kuruluğu sorunu olduğunu biliyoruz ve Sitrik Asit tükürük bezlerini tükürük üretmek için harekete geçireceği için hastaya yardımcı olacaktır.
Gloup nasıl çalışır?