Gloup ilaç yutmakta zorluk çeken insanlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır

Çoğu kimse psikolojik nedenlerden dolayı ilaç yutmayı zor buluyor. Evrim açısından bakıldığında, ağzımıza gelen sert maddeleri otomatik olarak reddetmemiz yaygın bir durumdur. Nüfusun % 60'ından fazlası bu refleksin üstesinden geliyor ancak bazılarımız ilaç yutmayı zor ya da imkânsız buluyoruz. Her gün bu sorunu yaşayan 2 yaşından büyük herkes için çözüm Gloup.
 
Ayrıca birçok kişi de ilaç alım sorunu veya disfaji sonradan gelişebilir. Parkinson, kanser, multipl skleroz, sjögren vb. hastalıklarda sürekli ilaç kullanımı tükrük üretimini yavaşlatır. Ayrıca bazı spesifik hastalıklar kasları güçsüzleştirir, sinir sorunlarına neden olur ve tüm bunlar yutkunma yeteneğini azaltır. Bu insanların çoğu için Gloup gerçek bir çözümdür. Gloup'u kullanmaya başlamadan önce bir konuşma terapistine danışmanızı tavsiye ediyoruz. Gloup'un farklı formları olduğundan bu uzman, hangi Gloup'u kullanmanız gerektiğini de önerebilir.
 
Şiddetli disfaji çeken insanlar, sizlere en uygun Gloup formunu seçmek için bir konuşma terapistine başvurmanızı özellikle öneriyoruz.