Z czym połykasz swoje leki?

Nie jesteś w stanie połykać swoich leków i próbujesz wszystkiego, by tylko te tabletki lub kapsułki przeszły ci przez gardło? Zdarza się często, że w tym celu kapsułki są otwierane, a tabletki rozkruszane. Jak wiedzą niektórzy z nas, takie postępowanie może być nie tylko bardzo niebezpieczne, ale może również prowadzić do zmiany stabilności i skuteczności przyjmowanych leków. Co więcej, może doprowadzić do wystąpienia poważnych działań niepożądanych, których na pewno chcesz uniknąć.
Niektórzy próbują ułatwić sobie połknięcie leków umieszczając je w jogurcie lub w podobnych produktach. Chociaż ulotka danego leku nie zawsze zawiera ostrzeżenie przed takim postępowaniem, ma ono dwie potencjalne wady. Pierwsza z nich to zmniejszanie siły działania leku spowodowane obecnością niektórych składników znajdujących się w wyrobach mlecznych, a druga to spowolnienie rozpuszczania się leków, które powinny rozpuścić się w żołądku.  Jeżeli taki lek nie rozpuszcza się w sposób, w jaki powinien, nie jest właściwie wchłaniany przez organizm. Innymi słowy, nie zadziała on prawidłowo i cel, w którym lek został ci przepisany, nie zostanie osiągnięty.
Inni chcąc ułatwić sobie połknięcie leku sięgają po mus lub sok owocowy. Niestety, soków i musów dotyczy ten sam problem, co produktów mlecznych: nie sa przeznaczone do tego celu. Poza tym musy mogą również wpłynąć niekorzystnie na proces rozpuszczania się leku, zaś zawarte w musach (i sokach owocowych!) bioflawanoidy mogą mieć wpływ na wchłanianie leku przez organizm, powodując zmniejszenie, a w przypadku niektórych leków również przekroczenie, niekiedy poważne, faktycznie przyjętej dawki leku.
Czy zatem istnieje rozwiązanie Twoich problemów z połykaniem leków? Tak, istnieje! To Gloup®, wyrób medyczny opracowany  w Holandii przez osoby posiadające doświadczenie w opiece nad pensjonariuszami domów opieki. Pierwszy żel, który został stworzony specjalnie z myślą o osobach mających problem z połykaniem leków. Gloup to śliski ułatwiający połykanie żel, który ma świeży owocowy smak maskujący nieprzyjemny smak leków.  Co najważniejsze:  Gloup okazał się być równie bezpieczny jak woda – nie zaobserwowano żadnych interakcji żelu z lekami. Dzięki Gloup przyjmowane przez Cebie leki zadziałają tak jak powinny i nie zostanie to zmienione, jak mogłoby się to zdarzyć w przypadku stosowania przez Ciebie innych metod ułatwiających ich połykanie.