Rozwiązanie - jeśli masz trudności z połykaniem leków.

Połknięcie leków może być bardzo trudne. Co najmniej trzy osoby na dziesięć borykają się z tym problemem i nie dotyczy to tylko dzieci i osób starszych. Zaburzone przyjmowanie leków (Medication Intake Problem, MIP) jest ogólnym terminem określającym problem z połykaniem tabletek, kapsułek itp. MIP obserwuje się we wszystkich grupach wiekowych, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Nie jest on niczym niezwykłym i może być również związany z chorobą samą w sobie - to, że połykanie jest szczególnie trudne może spowodować np. stan zapalny i bolesność gardła lub jamy ustnej.
 
W wielu przypadkach MIP może być spowodowane cechami leku. Tabletki i kapsułki są czasami szorstkie, mają nieprzyjemny smak, bywają duże. To może być bardzo kłopotliwe, szczególnie jeśli sprawiający problemy lek powinien być przyjmowany w sposób regularny, długotrwały lub gdy jednocześnie przyjętych musi być wiele leków. Rozgryzanie ich wiąże się z odczuwaniem bardzo nieprzyjemnego smaku w ustach. Dlatego sama szklanka wody nie zawsze i nie każdemu umożliwia łatwe przyjęcie leków.
 
Ze względu na opisane problemy z połykaniem leków często obserwuje się przerwanie leczenia, a niektórzy w ogóle rezygnują z ich przyjmowania. Zdarza się też, że otwierają trudne do połknięcia kapsułki lub rozkruszają tabletki, przy czym zazwyczaj nie ujawniają tego faktu swojemu lekarzowi lub farmaceucie. W większości przypadków nie jest to dobry pomysł, a czasami może być bardzo niebezpieczny. Niektórzy próbują ułatwić sobie połknięcie leków stosując do tego celu jogurt lub podobne wyroby. To również nie jest dobra metoda. Przyjmowanie leków w kombinacji z pokarmami, takimi jak jogurt może poważnie zmienić działanie przyjętego leku.
Gloup jest pierwszym produktem, który naprawdę pomaga pacjentom z problemami dotyczącymi połykania leków, wszystkim w wieku powyżej dwóch lat i w przypadku każdego leku, który ma zostać połknięty. To praktyczne rozwiązanie - tak proste, jak skuteczne!
 
Wyrób medyczny Gloup® to opatentowany uniwersalny żel, który sprawia, że leki w formie stałej (kapsułki, tabletki, proszki) są łatwiejsze do połknięcia. Żel sam w sobie nie jest lekiem, ale jest bardzo skuteczny w połączeniu z lekami lub suplementami, które stosujesz!