S čím mícháte Vaše léky?

Pokud nemůžete polknout své léky, vyzkoušíte cokoliv, jen aby se ty pilulky nebo kapsle dostaly až do Vašeho krku. Lidé často otevírají kapsle nebo rozdrtí tablety. Jak někteří z nás však asi ví, toto jednání může být celkem nebezpečné a může pravděpodobně vést ke změně stability a účinnosti léků. Mohlo by také vést k vážným vedlejším účinkům, kterých se určitě chcete vyvarovat.
 
Někteří lidé se pokoušejí polknout léky s pomocí jogurtu nebo něčeho podobného. I když na to vždy není upozorňováno, má to dvě potenciální nevýhody. Tyto nevýhody jsou v podstatě snížená účinnost kvůli složkám v mléčných výrobcích a druhá je nižší rozpustnost léku v žaludku. Pokud se lék nerozpustí v žaludku tak, jak by měl, lék není tělem přijat. Jinými slovy, nebude mít účinek, kvůli kterému Vám byl předepsán.
 
Jiní lidé zase pro změnu zkouší přesnídávky, které mají usnadnit průchod léků. Stejný problém se týká i mléčných výrobků: pro tento účel nebyly vyvinuty a mohou mít negativní vliv na rozpuštění léků. Bioflavanoidy obsažené v ovoci zase mají vliv na absorpci v těle, což vede k nedostatečnému příjmu léčiva nebo dokonce i předávkování!
 
Existuje tedy nějaké vhodné řešení, které vám pomůže při polykání léků? Ano, existuje! Je tady Gloup®, který vznikl a byl vyvinut v Nizozemsku na základě zkušeností v prostředí domů s pečovatelskou službou. První gel, který je speciálně vyvinut pro polykání léků. Gloup je kluzký gel, který mění špatnou chuť Vašeho léku na chuť příjemnou. Co je však nejdůležitější; bylo prokázáno, že Gloup je stejně bezpečný jako voda a nemá žádné známé interakce s ostatními léky. To znamená, že Vaše léky mohou působit, tak jak se od nich očekává, aniž by byly nějak pozměněny přípravkem na pomoc při polykání.