Míchání nebo drcení léků?

Tablety a kapsle mají často drsný povrch, špatnou chuť a mohou být velké. To může být pro mnohé problém, zvláště pokud musí být léky podávány pravidelně nebo pokud je nutno užívat několik léků ve stejnou dobu. Převalování léků v ústech způsobuje nepříjemnou pachuť. To je důvod, proč ne každý může jednoduše spolknout své léky s pomocí sklenice vody.
Takže se snažíte dělat všechno proto, abyste mohli své léky užívat. Můžete otevřít kapsle nebo rozdrtit tablety. Ale jak sami dobře víte, toto jednání může být celkem nebezpečné a může potenciálně vést ke změně stability a účinnosti léků. Nebo by to mohlo vést také k vážným vedlejším účinkům. Takže toto opravdu nejsou vhodná řešení, pokud máte problém s užíváním léků.
 
Někteří lidé se pokoušejí polknout léky s pomocí jogurtu nebo něčeho podobného. Není to však vždy povoleno, protože tyto výrobky nejsou určeny k tomuto účelu. Některé léky nelze užívat s mléčnými výrobky, ku příkladu z důvodu vlivu mléčných výrobků na účinnost léku. Jiní lidé zase pro změnu zkouší přesnídávky, které mají usnadnit průchod léků. Narážíme zde však na stejný problém, který se týká i mléčných výrobků: nebyly vyvinuty pro tento účel.
Musíte si uvědomit, že užívání léků s potravinami jako je jako je jogurt, může vážně změnit účinek a stabilitu léků.