Jak to funguje?

Na základě výše uvedených testů provedených na univerzitě v Brisbane můžeme konstatovat, že příjem léků s přípravkem Gloup je stejně bezpečný jako příjem vody. Neexistují žádné známé interakce mezi užívanými léky a přípravkem Gloup.
 
Níže vysvětlíme, jak to funguje:
Dvě hlavní složky přípravku Gloup jsou karagenan a maltodextrin. Společně zajistí, že pozřený obsah zůstává v ústech pacienta v kuse, takže může být polknut jako jeden celek, jinými slovy; obsah úst se v ústech nerozpadne. Tyto dvě složky také způsobují, že je obsah úst kluzký, což vede ke snadnému přesunu léků z úst do žaludku a také snížení délky pobytu pozřeného obsah v jícnu.
 
Jakmile se pozřený obsah s přípravkem Gloup dostane do žaludku, rozpadne se poměrně rychle, a to na základě skutečnosti, že karagenan ztrácí svou sílu kvůli kyselým žaludečním tekutinám. Jinými slovy; když se pozřený obsah dostane do žaludku, přípravek Gloup se rychle rozpadne a léčivo se tak může okamžitě vstřebávat do těla pacienta.
Další složkou přípravku Gloup je kyselina citronová. Ta napomáhá pacientovi v produkci slin, protože aktivuje slinné žlázy (jak dobře víme, většina pacientů majících potíže s polykáním, mají také suchou v ústech).
Jak to funguje?